شهداشرمنده ایم..... - آرشیو 1393/9
<-Description->
1 2 3 4 5 نسخه قابل چاپ
نوشته شده در تاریخ 1393/9/29 توسط رضا نیک زاد

وصيت‌نامه شهید محمدرضا يوسف‌پور
الان كه دارم اين وصيت‌نامه را مى‌نويسم هيچ دلبستگى به اين دنيا ندارم و فقط به اميد خدا و براى رضاى خدا به جبهه مى‌روم و براى سربلندى اسلام و مسلمين، و اگر اين سعادت بزرگ نصيبم شود كه به شهادت برسم خوشحال و خشنود باشيد كه خانواده‌تان هديه‌اى كوچك به اين انقلاب اسلامى پر عظمت و پر شكوه اهداء كرده است.  بسم‌الله‌الرحمن الرحيم   ولا تحسبن الذين قتلوا فى سبيل‌الله امواتا بل احياء عند ربهم يرزقون  (كشته شدگان در راه خدا را مرده مپنداريد كه آنان زنده‌اند و در نزد خدا روزى مى‌برند)  با سلام به پيشگاه ولى عصر امام زمان(عج) و سلام به نايب بر حقش خمينى كبير كه همچون پيامبرى است براى امت و سلام و درود بر ارواح پاك شهيدان راه حق و حقيقت به خصوص شهداى جنگ تحميلى و سلام به مردم قهرمان و شهيدپرور ايران بخصوص مردم ايثارگر يزد. 
با عرض سلام خدمت پدر و مادر عزيزم و ديگر متعلقين و دوستانم، اينكه به فكر نوشتن وصيتنامه‌اى افتادم وظيفه‌اى است كه هر فرد مسلمان بايد از خود به جاى بگذارد. الان كه دارم اين وصيت‌نامه را مى‌نويسم هيچ دلبستگى به اين دنيا ندارم و فقط به اميد خدا و براى رضاى خدا به جبهه مى‌روم و براى سربلندى اسلام و مسلمين، و اگر اين سعادت بزرگ نصيبم شود كه به شهادت برسم خوشحال و خشنود باشيد كه خانواده‌تان هديه‌اى كوچك به اين انقلاب اسلامى پر عظمت و پر شكوه اهداء كرده است. مبادا در نبودن من خانواده عزيزم ضعف نشان دهند بلكه به يارى خدا بكوشيد ديگر برادران و خواهرانم را آنگونه آموزش دهيد كه راهى جز راه انبياء و خطى جزء خط حسين(ع) و حسين زمان را پيش نگيرند. نمى‌دانم ناآگاه بوده‌ام يا ندانسته عمل مى‌كردم، چرا كه قدر آن لحظات را كه دائم در حال امتحان بودم نمى‌دانستم و اكنون پى برده‌ام كه ما تماما در روى زمين خليفه خدا بوده و بايد حكم خدا را اجرا كنيم و حالا از شما مى‌خواهم موقعيت را غنيمت شمرده و خالصانه به عبادت خدا و راز و نياز او بپردازيد. به مساجد برويد و تا حد ممكن نماز را به جماعت به پا داريد و هميشه و در همه حال امام امت را دعاگو باشيد. پدر و مادر عزيزم مبادا از رفتن به قبرستان شهدا غفلت نماييد. به قبرستان شهدا برويد و درس از خود گذشتگى، ايثار و از قيد و بند دنيا رها شدن را در خود زنده نگاه داريد. زيرا درخت اسلام با خون همين شهدا آبيارى شده. پدر و مادر عزيزم مى‌دانم كه در حق شما بدى زياد كردم ولى از شما عاجزانه مى‌خواهم كه مرا ببخشيد و حلالم كنيد زيرا اگر از من راضى نشويد خرمن هستيم نيست و نابود خواهد شد و در آتش دوزخ خواهم سوخت هرچند كه در راه خدا بپا خواستم و خود را فدا كردم و تعداد بى‌شمارى از كافران دين خدا را به درك واصل كردم. در خاتمه از برادرم و خواهرانم كه در حق من واقعا محبت‌ها و خوبيها كردند كمال تشكر را دارم و از آنها معذرت مى‌خواهم كه آنگونه نتوانستم محبتهايشان را جبران كنم، اميدوارم كه من حقير را ببخشند و در قيامت يا شفاعت نمايند. از دامادهاى با محبتمان خداحافظى مى‌كنم و از آنها هم مى‌خواهم اگر در حقشان بدى كردم عفوم كنند. از زن برادر مهربانم خداحافظى مى‌كنم و از خوبيهايى كه در حقم كرده است كمال تشكر را دارم. از ديگر اقوام و آشنايان و دوستان نيز خداحافظى كرده، از آنها خواستارم كه خط امام را كه همان خط حسين(ع) است ادامه راه خود قرار دهند. از شما پدر و مادر مى‌خواهم دو برادر كوچكترم را حسين گونه تربيت كنيد تا در آينده بتوانند راه شهيدان را ادامه داده و براى اسلام و انقلاب اسلامى مفيد واقع شوند. ضمن تمام گفته‌ها مطلبى كه بسيار مهم مى‌باشد اين است كه در طول عمرم با ناآگاهى و نادانى مواجه بوده‌ام و چيزى حز مقدارى نماز و روزه قضا از خود باقى نگذاشته‌ام، تمنا دارم آنها را براى من ادا نماييد. و اميدوارم در قيامت همگى مرا شفاعت نماييد. والسلام. 
برچسب ها:
1 2 3 4 5 نسخه قابل چاپ
نوشته شده در تاریخ 1393/9/29 توسط رضا نیک زاد
وصیت نامه شهید مسعود آذری فرد
كسى‌كه مرا طلب كندمى‌يابدمرا وكسى‌كه مرا يافت‌مى‌شناسدم وكسى‌كه‌مرا شناخت عاشقم‌مى‌شود كسى كه عاشقم شد عاشقش مى‌شوم وكسى كه عاشقش شدم مى‌كشم اورا و كسى را كه كشتم ديه مپردازم؟؟؟؟؟ مشخص مى‌شود كه شهيدان چه مقامى دارند و حالا وقت آن است كه هركس مى‌خواهد به مقام برسد اقدام كند . حالا وقت آن رسيده كه هر كس ماهيت خود را نشان دهد حالا نشانى براى اسلام است . كنون‌هرابرقدرتى‌و هرخدانشناسى كوشش مى‌كند تا اين انقلاب اسلامى ما را كه ثمره خون بيش ازهفتاد هزار كشته و صدهزار تن معلول است از دست خارج سازد و با خيال خام خودمى‌خواهد اسلام را ازميان بردارد ولى كورخوانده است و نمى‌داند كه دين اسلام از طرف خدا آمده و خداهم پشتيبان آن است ولى خداهم مى‌فرمايد از توحركت از من بركت كه اين آيه كلام خداوند است !

بنام خدا و باسلام و درود فراوان به رهبر کبیر انقلاب اسلامى ایران این ابرمرد تاریخ کوه ایمان خمینى بت‌شکن و باسلام برشهداى بخون خفته انقلاب اسلامى و ملت شهیدپرور و مسلمان و … ایران وبادرود برمعلولین‌این انقلاب وجنگ تحمیلى و باسلام بر شمااى خانواده و فامیل،دوستان و آشنایان گرامى.
هرانقلاب مخصوصا انقلاب اسلامى افراد پاکى را از میان ملت شهیدپرور جدامى‌کند ، این درخت تنومند اسلام احتیاج به خون دارد باید افرادى پاک با نثار خون خود این‌درخت تنومند را آبیارى‌نمایند و کلا؟ هرلحظه‌اى اسلام به خون نیاز داشته‌باشد خون پاک و مطهر عده‌اى برزمین مى‌ریزد بعنوان مثال وقتى این انقلاب نیازداشت به خون ۷۲ تن از بهترین افراد این ملت بلافاصله خون آنها برزمین مى‌ریزد و به جندا… مى‌پیوندند. به عبارت دیگرکسانى‌که در راه خداکشته مى‌شوند خداوند عاشق آنها است چون خداوند تبارک وتعالى مى‌فرماید :
من طلبنى وجدنى ومن وجدنى عرفنى عشقنى ومن عشقنى عشقته ومن عشقته قتلته و من قتلته‌فعلى دیه ومن على دیه فانادیه .
کسى‌که مرا طلب کندمى‌یابدمرا وکسى‌که مرا یافت‌مى‌شناسدم وکسى‌که‌مرا شناخت عاشقم‌مى‌شود کسى که عاشقم شد عاشقش مى‌شوم وکسى که عاشقش شدم مى‌کشم اورا و کسى را که کشتم دیه مپردازم؟؟؟؟؟
مشخص مى‌شود که شهیدان چه مقامى دارند و حالا وقت آن است که هرکس مى‌خواهد به مقام برسد اقدام کند . حالا وقت آن رسیده که هر کس ماهیت خود را نشان دهد حالا نشانى براى اسلام است . کنون‌هرابرقدرتى‌و هرخدانشناسى کوشش مى‌کند تا این انقلاب اسلامى ما را که ثمره خون بیش ازهفتاد هزار کشته و صدهزار تن معلول است از دست خارج سازد و با خیال خام خودمى‌خواهد اسلام را ازمیان بردارد ولى کورخوانده است و نمى‌داند که دین اسلام از طرف خدا آمده و خداهم پشتیبان آن است ولى خداهم مى‌فرماید از توحرکت از من برکت که این آیه کلام خداوند است !
یا ایهاالذین آمنوا ان تنصرا… ینصرکم و یثبت اقدامکم یعنى‌اى‌کسانى که ایمان آورده‌اید اگر یارى کنید دین خدا را خدا یارى مى‌کند شمارا ومحکم گرداند قدمهایتان را .
پس اگر مى‌خواهیم اسلام به تمام معنا درکشور اسلامى ایران پیاده شود بایدتلاش کرد وجانفشانى‌نمود ومن خدا را شکرمى‌گزارم که قدرى بیشتر مهلتم داد تا توانستم به اندازه درکم اسلام را؟؟؟ و بانثارخون‌خوددرخت تنومند اسلام را آبیارى نمایم من‌اکنون بظاهر از بین شما رفته‌ام بدستور اسلام چندکلمه‌اى را بعنوان وصیت مى‌گویم :
اکنون‌که وصیت نامه مرا بازکرده‌اید ومى‌خوانید نمى‌دانم چه حالتى به شما دست‌داده‌است آیاخداى ناکرده ناراحت هستید یا اینکه خوشحال هستید و بوسیله خوشحالى خود مرا نیز خوشحال مى‌کنید .من دوست دارم که براى من ناراحت نباشید همانطور که مى‌دانم ناراحت نیستید و حتى من‌مى‌خواهم؟؟؟ واگر مایل بودید حتى لباس سیاه که نشانه عزادارى است؟؟؟ اینک چند کلمه‌اى با خانواده محترم خود صحبت مى‌کنم
پدرعزیزم صدها درود وآفرین برشما باد که همچون ابراهیم فرزندخویش‌را به قربانگاه فرستادى و خوشحال بودید که فرزندتان در صف جندا… قرارگرفته است و درهر نامه‌اى که برایم مى‌فرستادید درآن آرزو داشتید که من به جندا… بپیوندم و حالا که من به هدف خود رسیده‌ام و شما به آرزوى خود مى‌دانم که اصلاِ ناراحت نیستید بلکه خوشحال هم هستید. من بوجود چنین پدرى افتخار مى‌کنم و ازشما اى‌پدرجان‌تقاضا دارم که اگر احیانا از فامیل و آشنایان کسى است که ناراحت باشد او را ارشاد کنید تا بخود آید و ناراحتى خود را برطرف سازد .
اى‌مادرعزیز که بعدازخدا مهربانترین افراد نزد من هستید من بوجود شما افتخارمى‌کنم که چنین فرزندى را تربیت نمودید و وقتى او را به قربانگاه فرستادید خوشحال بودیدوقبل از آن وقتى به شما مى گفتم آیا به من اجازه مى‌دهید شما گفتید برو و تو با جوانان دیگر هیچ فرقى ندارى .
مادر جان! مادرجان حالا موقع آن رسیده که رسالت زینبى خود را پیاده نمائید .
خواهر عزیزم! تو نیز زینب زمان باش و از هر چه هوس کردى بپرهیز و درراه خدا مبارزه کن و با ناملایمات دست و پنجه نرم کن .
خواهر عزیزم :مبادا براى شهادت‌من‌خداى ناکرده ناراحت باشى وگریه کنى‌توخودمى‌دانى‌که‌من برای چه چیز شربت شهادت نوشیدم تو باید پیرو شهدا باشى .
اى برادران عزیز: پیوسته‌درراه اعتلاى اسلام عزیز کوشا باشیدو تمام فرامین اسلام را به دل پذیرا باشید و پیوسته پیام شهداى در راه اسلام را بگوش جهانیان برسانید مبادا براى شهادت من ناراحت باشید چون من در راه هدف و مقصود خود که جز اسلام چیز دیگر نبود شربت شهادت ؟؟؟ من فقط شما را سفارش مى‌کنم با درسهایتان انشاا… که درسهایتان را خوب مى‌خوانید و درآینده فرد مفید براى این مملکت اسلامى هستید و بوسیله این عمل نمى‌گذارید خون شهیدان پایمال شود .
اى‌فامیل‌محترم من از شما تقاضادارم که اصلاِ براى شهادت من ناراحت نباشید و تنها دعاى شما نزدخدا این‌باشد که انشاا… خداوند این جان ناقابل مرا که براى او فدانمودم قبول بفرماید ومرا جزئى از شهداى اسلام قراردهد .
من‌ازشمامى‌خواهم‌که وقتى برسرقبر یا یادبود من‌آمدیدخوشحال شویدوبراى کورى چشم‌منافقین اگر مایل بودید حتى لباس سیاه که نشانه عزادارى است نپوشید و حوشحال باشید که من توانستم جانم را نثار مکتب محمد(ص) و على(ع) بنمایم . اینک اى مسلمانان و اى حزب ا…هى‌ها من بعنوان برادر کوچک به شما مى‌گویم هرچه شماکردید با علماى‌اسلام مخصوصا مجاهددیارمان حضرت آیت‌ا… صدوقى این‌مرد با تقوى راستى مى‌خواهید ایشان را بشناسید از یزد خارج شوید و ببینید که درمورد ایشان چه نظریه‌هایى مى‌دهند همچنین سلام مرا به ایشان برسانید .
اینک یک پیام به همدرسهایم شما هرچه کردید با درسهایتان امروز اسلام به مبلغ نیاز دارد شما باید با هرچه بیشتر درس‌خواندن بهتر اسلام را یارى‌کنید . محصلین درمدارس شما باید مسئولیت را حس کنید که چقدر اسلام در این زمان به متخصصین با ایمان‌نیازدارد انشاا… که هم شما بیشتر همت مى‌کنید و هم معلمانتان و در آینده فردى مفید براى اسلام خواهید بود . به امید پیروزى نهایى انقلاب اسلامى ایران اى پدر عزیز من از شما مى‌خواهم که اگر از لحاظ انشائى جائى را بد نوشته‌ام یا کلمه‌اى را اشتباه نوشته‌ام تصحیح بفرما متشکرم .


برچسب ها:
1 2 3 4 5 نسخه قابل چاپ
نوشته شده در تاریخ 1393/9/29 توسط رضا نیک زاد

فرازهايي از وصيتنامه شهيد امير مهرداد
در ابتدا از مادر و همسر عزيزم عذر مي خواهم كه نتوانستم بمانم. اميدوارم راضي به رضاي خدا باشيد و مطمئنم خدايي كه زنده مي‏كند و مي ميراند، هنگام پس گرفتن امانتش، صبر و استقامت اين دوري را به شما عزيزان عطا مي فرمايد. 
شهید شاخص سازمان بسیج مهندسین صنعت در سال 1392
مهندس شهید امیر مهرداد
او از آغازگران حرکت جهاد دانشگاهی و مسئول گروه مهندسی شیمی جهاد دانشگاهی صنعتی شریف بود.در هنگام جنگ تحمیلی، زمانی از یاد جبهه غافل نبود و آنجا را مامن خویش می دانست ...


نام : امیر                                 
نام خانوادگی : مهرداد
نام پدر : مرتضی                      
تاریخ تولد : 1336/12/3
محل تولد : تهران                   
رشته تحصیلی : مهندسی شیمی
نام دانشگاه : صنعتی شریف
تاریخ شهادت : 1362/8/13         
 محل شهادت : پنجوین عراق (عملیات والفجر4)

                       
فرازهایی از وصیت نامه


«ان الله اشتري من المؤمنين انفسهم و اموالهم بان لهم الجنه»

اشهدان لااله الاالله و اشهدان محمد رسول الله و اشهدان علی ولی الله والحسن والحسین و تسعه المعصومین من ذریه الحسین اولیاء الله.

خداوند از مؤمنين جانها و مالهايشان را مي خرد و در مقابل بهشت مي دهد.

خدايا بر محمد و آلش درود فرست و گناهان مرا ببخش و به پدر و مادر و همسر و همة نزديكان من صبر عطا كن.

با سلام و درود به امام مستضعفين و آرزوي ظهور هر چه زودتر آقا امام زمان(عج)

در ابتدا از مادر و همسر عزيزم عذر مي خواهم كه نتوانستم بمانم. اميدوارم راضي به رضاي خدا باشيد و مطمئنم خدايي كه زنده مي‏كند و مي ميراند، هنگام پس گرفتن امانتش، صبر و استقامت اين دوري را به شما عزيزان عطا مي فرمايد.

اطمينان دارم كه پدر بزرگوارم در سنگر و محل كسب خويش بيش از پيش در مقابل ضد انقلاب از انقلاب دفاع خواهد كرد و مادر دلسوزم انشاا... زينب وار صبر و استقامتي از خود نشان خواهد داد كه براي كوردلان دور و نزديك تودهني محكمي خواهد بود و اما همسر فداكارم را وصي خود قرار داده و توصيه صبر مي‏كنم و اميدوارم در شغل تربيتي خود براي رضاي خدا همچنان كوشا و دلسوز باشد و كودكان معصوم، بخصوص فرزندمان را سرباز امام زمان و يار امام خميني بار بياورد.

از همه آشنايان التماس دعا دارم و از آقا امام حسين و ائمه طاهرين(ع) علیه و علیهم السلام وهمة مقربين و وجيهان درگاهش انتظار شفاعت دارم.

وصیتنامه برای همسرم


فاطمه عزیزم من خودم را تسلیم قضای خداوند کردم و کوله بارم را بستم، امیدوارم تو هم راضی به رضای خدا باشی. برای من بهتر است که شهید شوم تا شاید عاقبت به خیر شده و خداوند از سر تقصیرات من بگذرد. خدا می داند که تنها تردید من در قبول شهادت موقعی بوده که یاد ناراحتی تو و مادرم در موقع شنیدن خبر شهادتم میافتادم و هر بار که دعای کمیل یا توسل و یا نماز غفیله و... داشتیم دعای من این بوده که به تو و مادرم و بقیه نزدیکان صبر عطا کند. گاهی اوقات که از خدا شهادت می خواستم این فکر برایم پیش می آمد که شاید این یک نوع خودخواهی باشد که بخواهم خودم با شهادت به بهشت بروم و تو و بقیه عزیزانم را در غم و اندوه تنها بگذارم بنابراین همیشه این دعایم مشروط به این بوده که خداوند صبر قبول آن را هم به شما بدهد.

نصیحت من برای اینکه بتوانید راحت این مسئله را بپذیرید اینست که در صحنه سیاست و مبارزه جهانی اسلام با کفر و همه مظاهر آن در گوشه و کنار دنیا بطور فعال برخورد کنید تا یادتان نرود که الان چه زمانی است و ایران اسلامی درگیر چه مبارزه برحقی است و بزرگی این زمان و این انقلاب را در خاطر داشته باشید تا تحمل هرگونه سختی برایتان آسان شود.

درگیر چنین مبارزه ای بودن برای ملت ایران یکنوع توفیق الهی است و وسیله ایست برای رشد و تعالی تک تک افراد این ملت. درست مثل توفیقی که نصیب مسلمانان صدر اسلام شد تا در کنار پیامبر اکرم (ص) بر علیه کفر بجنگند و شهید شوند و خود به بهشت رفته و دین خدا را در زمین حاکم کنند. جان جوانانی که در این راه شهید می شوند در مقایسه با ارزشهایی که در اثر این شهادتها در جوامع بشری حاکم میشود و نفعی که به اسلام و در نتیجه به مستضعفین جهان می رسد، ارزش چندانی ندارد بخصوص با توجه به اینکه اگر چنین نمی شد و اگر درگیر چنین مبارزه ای نمی شدند آیا باز هم همین مقام و مرتبت را در پیشگاه الهی داشتند یا نه؟

بهرحال این قافله با قافله سالار پیر خود بار وبندیلش را بسته و بسوی قدس عزیز حرکتش را آغاز کرده و دیر نیست روزی که خمینی عزیز ندای توحیدش را از آن خطه به گوش جهانیان برساند و البته فتح قدس صرفاً آزاد شدن یک مکان مقدس نیست بلکه این آزادی در کنارش آزادی مستضعفین را بهمراه دارد و شکست و پایان عمر نکبت بار ابرقدرتها را.

و این ملت زجر کشیده و صبور و شهید داده به رهبری پیر جماران، جهان را از شر طاغوت و طاغوتیان و شیطان بزرگ آزاد خواهد کرد و این مبارزه را با انتظار مهدی (عج) و تا ظهور آن حضرت که منجی عالم بشریت است ادامه خواهد داد و بدا به حال آنان که عزم راسخ این کاروانیان را دیدند و به آن نپیوستند. کاروان حق جویان را دیدند که بسوی نور در حرکت است اما همچون شب پرستان، اگر در جلوی آن نیاستادند سر را در گریبان برده و منکر حقیقت آن شدند و به اعمال دوران جاهلیت خود ادامه دادند و همچون ابولهبها و ابوجهلها و... بهترین فرصت متعالی شدن را از دست داده و جهنمی شدند.

خدایا تو را شکر می گویم که توفیق و افتخار و فرصت این را دادی تا ملت ایران این چنین تاریخ ساز و افتخارآفرین، مطیع فرمانت باشد.

خدایا از تو می خواهم که همچنان که این ملت را هدایت کردی، همه مسلمانان را ببخشی و بیامرزی و به این راه راست خود هدایتشان کنی.

والسلام
برچسب ها:
1 2 3 4 5 نسخه قابل چاپ
نوشته شده در تاریخ 1393/9/29 توسط رضا نیک زاد
ربنا افرغ علینا صبراً و ثبت اقدامنا و انصرنا علی القوم الکافرین. 


خدایا! امت اسلام را صبر و استقامت عطا فرما تا در مقابل دشمنان خدا و کافران، پایداری کنند و سپس بر آنان غلبه کنند.
خدایا شهادت می‌‏دهم که غیر از تو خدایی نیست و محمد (ص) رسول و فرستاده توست و علی (ع) وصیّ رسول خداست. سلام بر خاندان عصمت و طهارت. درود بر خمینی کبیر و سلام بر روحانیّت معظّم و امت حزب ‏اللَّه.

خدایا از تو می‌‏خواهم در هنگامی که شیطان به سراغم می‌‏آید، تو او را دور سازی و مرا قوّت و آرامش عطا فرمایی که «لا حول و لا قوة الا باللَّه العلیّ العظیم».

پدر و مادر گرامی در مقابل شما شرمنده‏‌ام که توفیق خدمت به شما و اجرای حقوق شما خیلی کم نصیبم گشت. بدانید که «انّا للَّه و انّا الیه راجعون» انشاءاللَّه خداوند به شما صبر عطا فرماید و شما از جمله کسانی باشید که مردم و خصوصاً خانواده شهداء، اسرا و معلولین را دلداری بدهید و من هم دعاگوی شما هستم.

همسر محترمه! در این حدود ۵ سال زندگی از خصوصیات خوب تو بهره بردم و مرا بسیار احترام کردی که لایق آن نبودم. پیوند من و تو با شعار اسلام و ایمان شروع شد و بعد سعی نمودیم هر روزمان با روز دیگر متفاوت باشد و احکام اسلام را پیاده کنیم و خوب می‌‏دانی که راه من در ادامه این زندگی و سیر به عمل در آوردن عقیده به اسلام بوده است. چطور می‌‏توانستم در خانه راحت باشم و کاری نکنم، در صورتی که جان و مال امت مسلمان ایران به سوی جبهه سرازیر است. انسان در برخورد با مصائب و مشکلات است که لذّت ایمان و توجّه به خدا را درک می‌‏کند و ا گر رفتن من مصیبتی برایت باشد می‌‏دانی که «الذین اذا اصابتهم مصیبة قالوا انّا للَّه و انا الیه راجعون». در تربیت ابراهیم و زهرا سعی خود را بنما؛ بری آن‌ها دعا می‌‏کنم و امیدوارم افرادی مفید برای اسلام و خط ولایت اهل بیت عصمت و طهارت و ولایت فقیه باشند. بعد از من سعی کن با مشورت آقایان علماء در قم مثلاً آقای راستی یا آقای کریمی، منطقی‌‏‌ترین راه را برای خود انتخاب بنمایی که انشاءاللَّه اگر بهشت نصیبم شد، یکدیگر را در آنجا ملاقات کنیم. انشاءاللَّه با صبر و استقامت خود که خدا بیشتر به تو دهد، اسوه‌ا‏ی در جامعه خود باشی.

برادران گرامیم و خواهران محترمه!

بری شما نیز آرزوی صبر و استقامت در پیگیری اهداف اسلامی دارم. انشاءاللَّه بتوانید با کار و فعالیت، خود را بیش از پیش وقف راه خدا و اسلام کنید. جهانی که امروز پر از فسق و فجور و خیانت ابرقدرتهاست، تلاش و ایثار می‌‏خواهد. در راه حسین (ع) - سیدالشهداء - رفتن، حسینی شدن می‌‏خواهد. انشاءاللَّه در پیروی از راه امام امت خمینی کبیر که‌‌ همان راه خدا و قرآن و اهل بیت (ع) است، موفّق باشید. دیدن برادران رزمنده در خط اول که با آرامش مشغول نماز هستند و با متانت، نیروهای دشمن و تانکهای او را می‌‏بینند و با سلاح مختصر با آنان مقابله می‌‏کنند، از تجلّیّات حسینی شدن این امت است که مرا به وجد آورده است. حقوق شما را آنطور که باید رعایت ننموده‌‏ام که انشاءاللَّه مرا ببخشید؛ من هم دعاگوی شما هستم.

خدمت کلیه اقوام و فامیل و دوستان و آشنایان سلام عرض می‌‏کنم و برای آنان توفیق در خط اسلام و قرآن بودن را آرزومندم. قطعاً نتوانسته‌‏ام حقوق شما را به خوبی رعایت کنم. انشاءا... مرا ببخشید.

از همة شما التماس دعا دارم. والسلام علی عبادالله الصالحین.

پاسدار اسماعیل دقایقی
برچسب ها:
1 2 3 4 5 نسخه قابل چاپ
نوشته شده در تاریخ 1393/9/29 توسط رضا نیک زاد
وصيت نامه شهید علي رضا شهبازي از شهدای تفحص
از آنجا که وظیفه هر مسلمانی است که پیش از مرگ خود وصیت نامه ای بنویسد این حقیر نیز انجام وظیفه می نمایم. 
وصيت نامه


بسم رب الزهرا (س)

اهل دل چون نامه انشاء می کنند
ابتدا با نام زهرا (س) می کنند

از آنجا که وظیفه هر مسلمانی است که پیش از مرگ خود وصیت نامه ای بنویسد این حقیر نیز انجام وظیفه می نمایم. خوب باید عرض کنم خدمت شما خانواده ی عزیزم که اولاً برای بنده ی سرا پا تقصیر حدود یک یا دو سال نماز و روزه ی قضا بگیرید و از شما پدر و مادرم می خواهم که مرا حلال کنید و از تمامی دوستانم می خواهم که ایشان هم این حقیر را حلال کنند و در آخر از تمامی شما عزیزان التماس دعا دارم.

والسلام 10/4/77
برچسب ها:
1 2 3 4 5 نسخه قابل چاپ
نوشته شده در تاریخ 1393/9/27 توسط رضا نیک زاد
برادران و خواهران عزیز حزب الله روی قلب های خود کار کنید و قلب خویش را الهی نمایید وقتی قلب الهی شد همه چیز الهی می شود 
ان الله الذین یقاتلون فی سبیله صفا کانهم بنیان مرصوص " سوره صف آیه 4"

خدا مومنان را که در صف جهاد با کافران مانند سد آهنین همدست و پایدارند دوست میدارد گویا ایشان بنای استوار ساخته شده . . . . . . . . .

با درود به حضرت بقیه الله اعظم حضرت مهدی (عج)و نایب بر حقش امام خمینی رهبر و بنیان گذار جمهوری اسلامی و آیت الله مشکینی و شهدای محراب و 72 تن شهدای کربلای سرچشمه بخصوص شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی و شهدای جنگ تحمیلی .

در این برهه از زمان که بیشتر کشورهای دنیا بر علیه انقلاب اسلامی ایران قد علم کرده اند که به خیال خام خود این انقلاب الهی را از پای در آورند ، ولی همه اینها این آرزو را باید به گور ببرند و ما تا آخرین قطره خون خود در مقابل این  ابر جنایتکاران که در راس آنها شیطان بزرگ قرار دارد ایستادگی خواهیم کرد و دین خود را به سلام ادا خواهیم نمود.ادامه مطلب...


برچسب ها:
1 2 3 4 5 نسخه قابل چاپ
نوشته شده در تاریخ 1393/9/27 توسط رضا نیک زاد
وصیت نامه شهید محمد صادق یغمایی
خدايا اين را از تومى‌خواهم كه گناهانم را ببخشى ، گناهانى كه موجب دورى من از تو شده است خدايا تو خود مى‌دانى كه هرگز از روى قصد و عمد نخواسته‌ام كه از تو دور شوم بلكه ناآگاهانه بوده است .خداوندا تو خود ميدانى كه هيچ عاشقى نمى‌خواهد از معشوق خويش دورشود و من هم عاشق تو هستم اگر عشق مرا به خودت قبول كنى منت نهاده‌اى بر بنده كوچك خودت . 
وصيتنامه شهيد محمد صادق يغمائى
     كدامتان‌كرامت دارد از اينكه از زندان دنيا به قصر شكوهمند لقاء ا... پرواز كند
               ((امام‌حسين(ع)))
     هركس به من پيوندد شربت شهادت نوشد و آنكس كه روى برتابد هيچگاه روى فلاح را نخواهد ديد .
        ((امام‌حسين(ع)))
و من مى‌خواهم به او بپيوندم   بنام خداوند بخشنده مهربان        با نام خداوند شروع مى‌كنم ، با نام آنكه منت نهاده بر بندگان خود و پيامبران را براى هدايت آنها فرستاد .
     خدا را سپاس مى‌گويم كه توفيقم داد تا در جبهه‌هاى جنگ حضور يابم و عليه دشمنان دين او به جنگ و ستيز بپردازم .
     خدايا شكر تو را چگونه مى‌توانم به جاى آورم از اينكه لايقم دانستى و شهادت در راه خويش را به من بخشيدى .
     خدايا خود مى‌دانم كه آنچنان بنده شايسته‌اى نبوده‌ام كه چنين توفيقى را پيدا كنم و حال كه اين نعمت عظيم را به من داده‌اى ميدانم كه از كرامت و بخشش خود توست .
     خدايا اين را از تومى‌خواهم كه گناهانم را ببخشى ، گناهانى كه موجب دورى من از تو شده است           خدايا تو خود مى‌دانى كه هرگز از روى قصد و عمد نخواسته‌ام كه از تو دور شوم بلكه ناآگاهانه بوده است .
     خداوندا تو خود ميدانى كه هيچ عاشقى نمى‌خواهد از معشوق خويش دورشود و من هم عاشق تو هستم اگر عشق مرا به خودت قبول كنى منت نهاده‌اى بر بنده كوچك خودت . 
     خدايا اول پاكم كن بعد خاكم .
     خدايا اينك كه نيستم تا خدمات پدر و مادرم را پاس دارم از تو مى‌خواهم كه در مرگ ما آنها را صبور دارى .
     مادر و پدرم اينك شرمنده هستم از اينكه رفته‌ام و هيچگاه نتوانسته‌ام دين خود را به شما ادا كنم . شما كه اسانس خويش را براى راحتى فرزندتان فدا نموديد و هميشه درپى آن بوديد كه وسايل آسودگى او را فراهم نمائيد. اينك تنها چيزى را كه مى‌توانم بنويسم اين است كه از بزرگى خويش من حقير را كه بارها و بارها موجب ناراحتى و دردسر شما شده‌ام ببخشيد و منت گذاريد بر فرزندتان و از او راضى باشيد كه رضاى خداوند متعال در رضاى شماست من عاجزانه مى‌خواهم كه اگر خطائى از من سر زده است از بزرگى خويش مرا ببخشيد .
     مادر و پدرم  مى‌دانم كه شما همواره خواستار سعادت من بوديد و مى‌خواستيد كه خواسته‌هاى مرا برآورده كنيد . اينك بايد بگويم كه به سعادت واقعى و به تنها چيزى كه آرزويم بود رسيده‌ام پس خوشحال باشيد كه وظيفه خويش را بخوبى انجام داديد و راضى باشيد كه فرزندتان را در راه خدا
تربيت نموديد و درآخر او را به صاحب اصليش بازگردانديد . پس در شهادت من ناراحت نباشيد چون چيزى را از دست نداده‌ايد بلكه امانتى را مواظبت كرده‌ايد و به صاحب آن باز گردانده‌ايد مى‌خواهم بگويم هروقت به فكر من افتاديد از خدا برايم طلب بخشش كنيد و صبور باشيد كه خداوند با صابران است . 
     درآخر از شما طلب بخشش مى‌كنم .
     برادران و خواهر گرامى اينك كه نيستم از شما طلب بخشش مى‌كنم از شما برادرانى كه بسيار موجب ناراحتيتان شده‌ام و ديگر سخنى ندارم بجز اينكه بگويم هر چه  شما كرديد و پدر و مادر بزرگوار ، پدر و مادرى كه عمرخودشان را براى آسايش تمامى ما گذرانده‌اند .
     مى‌خواهم بگويم دو چيز را وقتى در شهر مى‌بودم بيشتر دوست مى‌داشتم و براى رسيدن به آنها
مى‌سوختم يكى جبهه رفتن بود كه خداوند توفيق آن را به من داد و تنها آرزويم كه شهادت بود
برآورده كرد. و دوم پايگاه مقاوت بود ، پايگاهى كه روزگارى صفدرخانى و قبله‌زاده و حميديا و مجيد حباب عضو آن بودند و براى آن زحمات فراوانى را متحمل شدند و حال كه نيستم آرزوهايى كه در پى رسيدن آن بودم براى تمامى برادران عضو پايگاه مى‌نويسم . اول آرزويم اين بود كه معنويت يكايك برادران بيشتر شود زيرا با معنويت است كه پيروزى حاصل مى‌شود و اين معنويت به دست نمى‌آيد مگر با توكل به خدا و شركت در جلسات قران و دعا . 
     برادران عزيز از تفرقه بپرهيزيد كه دشمنان دركمين همين مسئله هستند تا شما را از پاى درآورند عزيزان بزرگوار بايد بدانيد كه اگر جبهه دانشگاه است كسانى به اين دانشگاه راه مى‌يابند كه خود را آماده كرده باشند و بعضى از اين آمادگيها با رفتن به پايگاه بدست مى‌آيد ديگر سخنى ندارم غيراز اينكه از شما بخواهم بد اخلاقى‌هاى مرا ببخشيد و از خداوند سبحان براى من طلب آمرزش كنيد .
     درآخر اى پدر و مادر و اى برادران بزرگوار و اى اعضاء پايگاه و اى مردمى كه مانند شما را تاريخ
شايد هنوز به خود نديده است ، هرچه شما كرديد و اما بزرگوار هرگز او را تنها مگذاريد تا دردنياى ديگر در برابر امام حسين(ع) خجل و شرمنده نباشيد. 
 
برچسب ها:
1 2 3 4 5 نسخه قابل چاپ
نوشته شده در تاریخ 1393/9/27 توسط رضا نیک زاد


وصيت نامه شهيد غلامحسين طالبي
خدايا تو را شكر كه به من منت گذاردي و من را در جوار مجاهدان راهت قرار دادي، 
 خدايا چقدر نعمت ها كه به من دادي نتوانستم شكرگذار باشم خدايا اكنون كه قلم در دست گرفته و وصيتي مي نويسم تو ميداني كه در قلبم و قلبها چه مي گذرد. خدايا تو مي داني كه من باور نمي كنم كه شهيد شوم. ليكن صفت رحمانيت و رحيميت تو اميدوارم كرد و همواره با در نظر گرفتن اين صفت است كه خود را آماده ي رزم و شهادت مي كنم. خدايا مرا ببخش و از تقصيرات و گناهانم بگذر. بگذار عاشقانه شهيد شوم و عاشقانه پاي در وادي عشق بنهم. خدايا اكنون كه بار شهيدان زنده تاريخ و بار حماسه آفرينان صحراي غريب كربلا و بار تمامي عزيزاني كه پيكرشان در زير گرماي خوزستان است و مادرانشان چشم به در دوخته و منتظرشان مي باشند و به اشك چشم خردسالانشان كه همواره سراغ پدر را از مادر گرفته و مانند رقيه حسين (ع) سراغ پدر را از خويشان مي گيرند خدايا تاكي به فرزندان شهيدان بگوييم كه، پدر در سفر است، خدايا تا كي بگوييم كه پدر رفته كربلا، خدايا تا كي بگوييم ما هم مي رويم كربلا، خدايا عنايتي و لطفي كن ما را و من را از زمزه ي شهيدان در خون غلطان قرار بده. آري خوشا به حال آن كساني كه رفتند و كلمه ي لا بر لب داشتند. لا به همه ي لذائد زندگاني، لا به هواي نفس، لا به احساسات مادر، لا به عواطف و لبيك به هل من ناصر ينصرني. حسين زمان خميني بت شكن گفتند: يا مهدي (عج) ادركني
سخن آخر ...
و اما در آخر كمك مي گيرم از مهدي سالم كه معلم آخر من بود، آري چه به جا مي گفت من عزادار نمي خواهم من پيرو مي خواهم خداوند همه تان را حفظ كند و توفيق عظمت به اسلام و قرآن را بدهد. اگر جنازه ام بدستتان رسيد مانند ديگر شهيدان دفن كنيد سعي كنيد قوانين دفن رعايت شود. حتماً بعد از دفن پدرم برگردد و سفارش مرا به حسين (ع) بكند و اگر جنازه ام بدستتان نرسيد يك قبر در بهشت زهرا(س) اختيار كنيد و همان را به اسم من برداريد. سعي كنيد قبرم را ساده درست كنيد چون در تيپ سيدالشهداء و در گردان علي اصغر (ع) شهيد شوم، لذا سعي كنيد در مراسم ختم روضه علي اصغر و مصيبتهاي وارده بر زينب (س) و حسين (ع) و فاطمه (س) شود. خدايا خدايا تا انقلاب مهدي حتي كنار مهدي خميني را نگهدار خدايا خدايا رزمندگان اسلام نصرت عطا بفرما خدايا خدايا مريضان و جانبازان انقلاب را شفا عنايت فرما خدايا خدايا اسيران اسلام آزادشان بگردان خدايا خدايا به خانواده شهدا اجر و صبر عنايت بفرما.
والسلام. 
برچسب ها:
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
آرشیو مطالب
نظرسنجی
نظر شما از قالب ومطالب وبلاگ شهدا شرمنده ایم چیست؟پیوند ها
صبح
وصیت نامه شهدا
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
... وصیت شهدا .. تاریخ روز ...
روزشمار فاطمیه ... ...

قالب وبلاگ | ابزار پیام نگار
پیج رنک گوگل href="http://samentheme.ir/" target="_blank">ثامن تم؛مرجع قالب وابزار رایگان مذهبی
تماس با مدیر
ذکر روزهای هفته
دعای فرج جنگ دفاع مقدس پخش زنده حرم ساعت فلش مذهبی
پیج رنک گوگل انقلاب اسلامی
وضعیت یاهو مذهبی حدیث موضوعی
روزشمار محرم عاشورا
دعای فرج آیه قرآن تصادفی دانشنامه عاشورا مهدویت امام زمان (عج)
زیارت عاشورا
ذکر کاشف الکرب
روزشمار غدیر http://s2.picofile.com/d/c3d2fb0b-2f9e-4ed2-b681-11fab264b852/Mojtaba
حب العباس :: کرامات حضرت ابوالفضل
g=fa">
پایگاه|مذهبی نوحه تصاویر محرم
شهدا شرمنده ایم....
شهدا
کلام نور
وصیت نامه شهدا
خاطرات شهدا
Create your flash banner free online
زیارت عاشورا
 • کد نمایش افراد آنلاین
 • وصیت شهدا
  خادم
  ”خادم

  ک

  ابزار وبمستر

  ابزار وبلاگ

  ابزار وبمستر

  /

  پشتیبانی

  ////

  شهدا شرمنده ایم...

  //
  .
  ......
  
  ........ ...

  ...شهدا شرمنده ایم

  آمار وبلاگ
  بازديد امروز : 1
  افراد آنلاين : 1
  بازديد ديروز : 1
  بازديد ماه : 61
  بازديد سال : 2391
  کل بازديدها : 12128
  مجموع اعضا : 2
  تعداد مطالب : 262
  تعداد نظرات : 6