شهداشرمنده ایم..... - آرشیو 1393/11
<-Description->
1 2 3 4 5 نسخه قابل چاپ
نوشته شده در تاریخ 1393/11/9 توسط رضا نیک زاد
وصیت نامه شهید علی محمد یاوری
 بسم‌الله‌الرحمن الرحيم  من طلبنى وجدنى و من وجدنى عرفنى و من عرفنى احبنى و من احبنى عشقنى و من عشقنى عشقته و من عشقته قتلته على محمد ياورى 
بسم‌الله‌الرحمن الرحيم  من طلبنى وجدنى و من وجدنى عرفنى و من عرفنى احبنى و من احبنى عشقنى و من عشقنى عشقته و من عشقته قتلته .
در يك دستم قلمى است و به دست ديگرم كاغذ، مكانم مسجد خانه خدا و در برم لباس مجاهدت در راه خدا و آتشى افروخته شده كه نقشه‌اش قلب است ، شعله هاى آتش از قلبم بر مى‌خيزد و تو ؟؟؟ به زبانم اتصال  و توسط دستم كه مجرى است بر اين صفحه نگارده مى‌شود و چشمانم نظاره‌گر اين جريانات ؟؟؟ مراحلى را طى مى‌كنند و بر صفحه مقابلم كلماتى پديد مى‌آيند كه بر مبنايى استوار است و اين استوارى زاييده يك تفكر است كه در مجموع نشأت گرفته از يك مكتبى است، «مكتبى كه به من هدف داده و مرا در يك راه حركت سوى هدف راهنمايى» آرى مكتبم را آزادگى اسلام قرار دادم و هدفم را چراغ هدايت‌گرم ناتوان شكل مى‌دهد و ؟؟؟ و راه و روش چگونگى زيستن را از ائمه اطهار و ؟؟؟ را از اين پاكان قرار داده و اوج تكامل خويش را از گفته‌هاى محبوبم انتخاب نموده كه همانا رسيدن ؟؟؟ مى‌باشد و در اين انتخاب است كه تمام آن خصلتهاى حيوانى گمراه‌كننده انسان از هدف ؟؟؟ را با الهام‌گرى از چراغ هدايت‌گر يك مسلمان قرآن مى‌باشد به دور انداخته و با قرار دادن صراط مستقيم در راهم به سوى هدفم به پيش مى‌روم باشد كه خداوند با آن خصوصيت رحمانيتش و رحيميتش مرا از بندگان خودش قرار داده عفوم نمايد از آنچه بى‌پايه انجام دهم و ندادم. 
بارى خداوندا به واسطه آن همه نعمت كه به من ارزانى داشتى تو را شكر مى‌كنم و سر تسليم در برابرت فرو آورم. آرى يكى از نعمتهاى خداوند كه شامل اين حقير شده پدر و مادر مسلمان است پدر و مادرى كه در ؟؟؟ نقش بزرگى ايفا نموده و به من الفباء دين آموخته در راه تربيتم از هيچ كوششى دريغ ننموده و در اينجا جاى آن است كه از آنها بدين وسيله قدردانى نمايم با توجه به اينكه در اين مدت جز زحمت براى آنها كار ديگرى انجام نداده‌ام و نتوانستم آنگونه كه شايسته آنها بود اين زحمتها را جبران نمايم كه اميدوارم كه آنها به روح بزرگشان بنده حقير را موجب عفو قرار دهند. 
اما سخنى با شما خواهران و برادران شهيدپرور هرچند كه خود را لايق آن نمى‌بينم كه از جانب؟؟؟ سخنى با شما بزرگان داشته باشم ولى اگر قبولم داشته باشيد به عنوان برادر كوچك چند خواهش را اميدوارم پذيرا باشيد. 
1ـ برادران و خواهران اميدوارم كه از حسين زمان خمينى بت‌شكن به گونه‌اى كه شايسته ؟؟؟ قدردانى نموده و مبادا كه يك لحظه تنهايش گذاريد، و همراهى نماييد وى را كه يارى نمودى ؟؟؟ يارى نمودى از حسين است و از خمينى اطاعت نماييد زيرا كه همانا ولى فقيه عصرمان مرجع امام زمان مى‌باشد. 
2ـ دومين سخن با شما اينكه تقوا پيشه كنيد و سعى كنيد كه در ؟؟؟ تعاليم اسلامى و حق داده از ؟؟؟ نفسانى دورى نماييد و در اين امر خواهران‌مان بايد كه سهمى بيش برند و از نمونه و الگوى فاطمه زهرا است درس بگيرند و درامر مربوط به حجاب و پوشاندن خود از نامحرمات كوشا و آنگونه عمل نمايند كه نسل آينده‌اى كه از دامان پاكشان به دست مى‌آيد آنگونه تربيت نمايد كه مخلس راى اسلام باشد. 
3ـ روى سخنم با شما برادران هم ؟؟؟ كه اى سربازان اسلام مبادا يك لحظه از فكر اسلام فارغ شويد و در امر اجراى مسائل آن كوتاهى نماييد كه در اين صورت غفلت شما خون شهيدان راه امام به هدر خواهد رفت و توسط شما پايمال خواهد شد. يك لحظه در فكر جنگ غافل نباشد و همچنين پشت جبهه ها را چون كوه استوار نگه داريد و در اين امر از هيچ گونه ايثارى چه مالى و چه جانى كوتاهى نورزيد زيرا كه اسلام از ابتدا تاكنون به خون احتياج دارد كه خود تاكنون شاهديم كه چه خونبهايى به پايش ريخته شده است از خون رسول خدا(ص) و على(ع) و حسين(ع) گرفته تا عصر ما كه از بهشتى و رجايى و دستغيب و باهنر تا صدوقى در رفته است و جايى براى ما باقى نگذارده است و در اينجا فكر كنيد كه در صورت ريخته شدن خون ما چه مقامى مى‌تواند داشته باشد. 
اما برادران مطلب بسيار مهمى كه مى‌خواهم با شما بگويم اينكه هشيار باشيد از نيرنگ و خدعه منافقين ؟؟؟ و با زيركى تمام اعمال آنها را خنثى نموده و قدرت رشد به آنها ندهيد زيرا كه در صورت ميدان دادن به آنها موجب آن مى‌شود كه استعمار از در ديگر داخل شده و به اسلام صدمه وارد آورد و بر شماست كه از اجراى نقشه‌هاى شيطانى آنها جلوگيرى نموده و با تمام قدرت درهم كوبيده و در آخر از همه شما التماس دعا و اميدوارم مرا از هر گونه اعمالم ببخشيد و اين دعا را فراموش نكنيد. 
خدايا خدايا تا انقلاب مهدى تو را به جان مهدى خمينى را نگهدار از عمر ما بكاه و بر عمر او بيفزا

برچسب ها:
1 2 3 4 5 نسخه قابل چاپ
نوشته شده در تاریخ 1393/11/9 توسط رضا نیک زاد
وصیت نامه شهید احمد علی یاوری
بسم رب الشهداء والصديقين  به نام خداى شهيدان راه راست  الذين آمنوا و هاجرو و جاهدوا فى‌سبيل‌الله باموالهم و انفسهم عظيم درجاة عندالله و اولئك هم الفائزون آنان كه ايمان آوردند و جهاد كردند در راه خدا با مالهايشان و جانهايشان و مقام بلند و بهتر و بلند مرتبه‌اى در نزد پروردگار خويش دارند و آنها رستگارانند.   بسم رب الشهداء والصديقين  به نام خداى شهيدان راه راست  الذين آمنوا و هاجرو و جاهدوا فى‌سبيل‌الله باموالهم و انفسهم عظيم درجاة عندالله و اولئك هم الفائزون
آنان كه ايمان آوردند و جهاد كردند در راه خدا با مالهايشان و جانهايشان و مقام بلند و بهتر و بلند مرتبه‌اى در نزد پروردگار خويش دارند و آنها رستگارانند. هنگامى كه كشور اسلامى مورد تاخت و تاز يك كشور بيگانه چون عرق نه بهتر بگويم مورد تاخت و تاز ابرقدرتها قرار مى‌گيرد و هنگامى كه اسلام و قرآن در خطر است هنگامى كه به مال وجان و ناموس ما تجاوز مى‌شود هنگامى كه نه به كودك چند ماهه رحم مى‌شود و نه به پيرمرد هشتاد و چند ساله هنگامى كه منابع اقتصادى ما بدون هيچ دليلى نابود مى‌شود هنگامى كه بر سر مردم بى‌دفاع مستضعف ما بمبها و گلوله‌هاى توپ و خمپاره ريختند و خون پاك آنها اين سرزمين مقدس را گلگون و خانواده‌هايى را بى‌سرپرست مى‌نمايند آيا بايد بنشينيم و نظاره‌گر اين همه تجاوزات باشيم آيا وجدان پاك هر شخصى اين اجازه را به او مى‌دهد نه هرگز ما به پا مى‌خيزيم و كمر همت را مى‌بنديم مصداق آيه قاتلوهم حتى لا تكون فتنه و تكون دين للله - با دشمنان پيكار كنيد تا فتنه ريشه‌كن شود و دين برقرار بماند بايد پيكار كرد بايد آنچه در قدرت داريم بكار ببريم و از هيچ كوشش فروگذار نباشيم ما مكتبى چون اسلام و كتابى چون قرآن نداريم؟؟ مگر ما جنگهاى صدر اسلام چون جنگ احد احزاب موطه و غيره را فراموش كرديم كه در چه شرايطى سخت به سر بردند و مردانه مى‌جنگيدند نه فراموش نكرده‌ايم ملت ما هنوز بعداز چهارده قرن خاطره جانگداز كربلا را فراموش نكرده عاشقانه براى فرزند فاطمه به سر و سينه مى‌زنند و براى اينكه اثبات كنند عاشقانه حرف حسين زمان خود لبيك گفته و به جبهه شتافته تا ثابت كنند كه سرباز امام زمان تا ثابت كنند كه حرف قرآن را گوش كرده‌اند تا ثابت كنند اگر در روز عاشورا بودند يكى يكى از سربازان حسين بودند بله عاشقان مى‌آمدند و براى دفاع مردانه مى‌جگند و زمانى كه مورد اصابت سلاح دشمن قرار مى‌گيرد صورت خود را روى قبر شش گوشه فرزند فاطمه، حسين(ع) قرار مى‌دهد و ندا مى‌دهد يا مهدى - يا حسين شما زنده و نظاره‌گر اعمال انسانهاى روى زمين هستيد شما در كنار صد و بيست و چهار هزار پيغمبر هستيد و شما در كنار حسين هستيد چقدر شيرين و گوارا است در كنار صالحين بودن - پروردگارا آرزوى به شهادت رسيدن و شربت شهادت نوشيدن را از ما مگير پروردگارا به رزمندگان ما پيروزى كامل عطا فرما - پروردگارا به اسلام نصرت و كافرين را خوار و ذليل فرما - پروردگار رهبر كبير انقلاب را تا انقلاب مهدى نگهدار - اى پدر عزيزم و اى مادر مهربانم فقط دلم مى‌خواست بدانم آيا با آنچه كه من نافرمانى كردم آيا شما از من عاجز راضى شديد يا خير اگر چنانچه شما ناراحتى و ناراضى باشيد به خدا خرمن هستيم نيست خواهد شد و در آتش جهنم خواهم سوخت  هرچند كه در راه خدا جهاد كردم و بر عليه دشمنان خدا جنگيدم اى پدر از شما مى‌خواهم همانطورى كه حسين(ع) از فرزندش على‌اكبر در زمين گرم و سوزان كربلا راضى شد شما هم از من راضى شوى اى مادر مهربانم از شما مى‌خواهم همانند روزى كه حضرت فاطمه از فرزندانش از حسن و حسين راضى بود شما هم از من راضى شوى و به تمام دوستان و آشنايان و همسايگان مى‌خواهم كه چنانچه از من بدى بوده‌اند آنها را صرف نظر كنند ابوى جان من تعداد 19 روزه قرض دارم اين روزه‌ها را به جا آوريد از همگى شما التماس دعا دارم .
والسلام - احمد ياورى

برچسب ها:
1 2 3 4 5 نسخه قابل چاپ
نوشته شده در تاریخ 1393/11/9 توسط رضا نیک زاد

وصیت نامه شهید موسی شعبانی
«به دنبال اطاعت خداوند بگردید و اعمالتان را اطاعت حضرتش قراردهید و خیر و صلاح خویش را در غیر این کلمه نگردید…. دعا کنید که معرفتی بدهد که شرمنده شوید از این که برای خودتان قدم بردارید و دعا کنید که توفیق این را نصیبتان کند که فقط و فقط برای خودش قدم بردارید.»
بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله الرب العالمین

خدمت پدر بزرگوار و مادر عزیزم سلام عرض می‌کنم

از خداوند برای شما صبر و یقین رحمتش را خواهانم و در شروع تأسف می‌خورم از این که تاکنون نتوانسته‌ام با شما بی‌پرده صحبت کنم و آنچه را در دل داشته‌ام بر زبان بیاورم. باید بگویم در زندگی چند چیز مرا رنج می‌داد. یکی همین که ذکر کردم و دیگر آرزو داشتم و از خداوند می‌خواستم که برایم موقعیتی پیش بیاورد که شما را از خود راضی و دلتان را شاد کنم.

باور کنید وقتی این مسائل به یادم می‌آمد بعضی اوقات اشک از چشمانم جاری می‌شد و بغض گلویم را می‌گرفت، گریه می‌کردم و از خداوند برای خودم از بابت شما طلب مغفرت می‌کردم و شما را از ته دل دعا می‌کردم. از شما برای خودم دعای خیر می‌خواهم و از خداوند مغفرت.

و اما در شهادت خودم باید بگویم که این هدیه‌ای است الهی به شما و رحمتی هست بر من. امیدوارم که در برخورد با شهادت من کلمه الحمدلله بر زبانتان جاری شود و خداوند را با رضایتی کامل شکر کنید و راضی به رضای خداوند باشید و یقین به وجود مقدسش را در خود تقویت و حفظ کنید تا مصیبت دوری فرزندتان در وجودتان قابل تحمل باشد.

اما پدر و مادر عزیزم! خداوند را شکر کنید و شکر می‌کنم که یکی از بزرگترین نعمت‌ها و رحمت‌هایش را شامل حال فرزندتان کرده است. نعمتی است که در این دنیا درکش را هیچکس نمی‌تواند بکند. مطمئنم که اگر خداوند حجابهای مابین انسانها و آخرت را اگر بردارد و جای شهدا را نشان بدهد، انسان خواهد دید که کسانی طالب شهادت می‌شوند که باور نمی‌شود کرد.

پدر و مادرهایی که شهید داده‌اند حاضرند که خود و فرزندان خود را بدون استثناء قربانی در راه اطاعت خداوند بکنند و اما بر دلم می‌گذرد که مقداری در مورد مولایم برایتان صحبت کنم، در مورد خداوند مهربانی که یادش حجابهای غفلت را از وجود برمی‌دارد و انسان را وارد عالم حق و حقیقت می‌کند و راهی پر از وظیفه را به انسان نشان می‌دهد ولی در کنارش من زندگی سرتاسر از غفلت را می‌بینم و غصه حقی که مولا و دیگران بر گردنم دارید مرا در برمی‌گیرد ولی بار دیگر یاد اوست که مرحمی بر دل داغدار ما می‌گذارد و روحمان را از این عذاب و سایر مسائل پاک می‌کند.

اما در این زمان خداوند متعال زمان رفتن به جبهه را برای تحقق دین خود از زبان مبارک حضرت امام جاری می‌کند و توفیق بزرگی برای ما ایجاد می‌شود و گذشته از تمام این مسائل باید ما تسلیم حق باشیم و اطاعت حق را بکنیم چرا که جز برای ادای این کلمه به این دنیای خاکی نیامده‌ایم و صلاح و خیر خود را جز در اطاعت نمی‌بینیم، هر چند این اطاعت موجب تکه تکه شدن دنیای ما گردد. امیدوارم که شما و همه خیر و صلاح خود را در غیر از خداوند و اطاعت و رضایتش نگردید چرا که خداوند متعال آن چیزی را که همه به دنبال او هستند در اطاعت وجود مقدس خودش قرار داده است.

دیگر عرضی ندارم جز سلامتی و عاقبت به خیری و موفقیت شما را از خداوند متعال خواستارم و در آخر نیز طلب حلالیت و دعا می‌کنم.

امیدوارم که خداوند ما را برای شما وسیله‌ای در دنیا و آخرت برای تقرب وجود مقدس خودش قرار دهد.

والسلام

فرزند حقیر و شرمنده شما موسی

و اما خدمت برادران و خواهران عزیزم سلام عرض می‌کنم و یک یک دستتان را می‌بوسم و از این مدت کوتاهی که نتوانستم به طور احسن از آن استفاده کنم و آن برادر بودن واقعی را در حق شما ادا کرده باشم، معذرت می‌خواهم و دوست دارم هدیه‌ای به شما بدهم تا آن محبتی را که نسبت به شما دارم نشان بدهم و اما این هدیه را از این دنیا که خود کوچکتر از آنی که هدیه باشد چه رسد به آن که چیزی که درون آن هست هدیه شود به صورت نصیحت در چند جمله عرض می‌کنم.

امیدوارم که خداوند خواستش بر این قرار باشد که همه ما را به درک این مطلب برساند و هدیه‌ای جز خیر و صلاح شما در آخرت نمی‌بینم که به شما بگویم که به دنبال اطاعت خداوند بگردید و اعمالتان را اطاعت حضرتش قراردهید و خیر و صلاح خویش را در غیر این کلمه نگردید چرا که خداوند آنچه که تمام انسانها بدنبالش می‌باشند در عمل به این کلمه قرارداده است که اگر غیر این کنید مانند این هست که قدم در راه نابودی خود بردارید.

اگرچه به ظاهر در دنیا به عزت انسان زندگی کند و اما از خداوند بخواهید که برای خیر و آنچه که نفع خودتان هست اطاعتش نکنید بلکه دعا کنید که معرفتی بدهد که شرمنده شوید از این که برای خودتان قدم بردارید و دعا کنید که توفیق این را نصیبتان کند که فقط و فقط برای خودش قدم بردارید.

در آخر از همه شما طلب دعا و حلالیت می‌کنم و از خداوند ظهور هرچه زودتر منجی عالم حضرت بقیه‌الله اعظم (عج) و طول عمر و سلامتی حضرت امام را خواستارم.

برچسب ها:
1 2 3 4 5 نسخه قابل چاپ
نوشته شده در تاریخ 1393/11/9 توسط رضا نیک زاد
وصیت نامه شهيد حسن احمدي
استان: یزد شهرستان: تفت
بسم الله الرحمن الرحيم
« من طلبني وجدني و من وجدني عرفني و من عرفني احبني و من احبني عشقتني ومن عشقتني عشقته و من عشقته قتلته و من قتلته فعلي ديته و من علي ديته فناديته . آن كس كه مرا طلب مي يابد مرا و آن كس كه مرا يافتمي شناسد مرا و آن كس كه مرا شناخت  دوستم مي دارد وآن كس كه دوستم داشت به من عشق مي ورزد و آن كس كه به من عشق ورزيد   من نيز به او عشق مي ورزم و آن كس كه به او عشق ورزيدم او را مي كشم و آن كس كه من بكشم خونبهايش بر من واجب است و آن كس كه خونبهايش بر من واجب است پس من خونبهاي او هستم » .
يارب به دلم غير خودت جا مگذار                                      در ديده من گرد تمنا مگذار گفتم ، گفتم زمن نمي آيد هيچ                                       رحمي ، رحمي مرا به من وامگذار بنام الله پاسدار حرمت خون شهيدان و بنام شهيدان بخون خفته كربلاي ايران و با درود بر ملت مبارز و رهبر امت خميني بت شكن وبر رزمندگان جان بركف جبهه حق عليه باطل.اي ملت مبارز ميدانم كه من كوچكتر از آنم كه بخواهم چند سفارش و وصيت به شما بنمايم ولي اين وصيتها از برادر كوچك خود بعنوان يادآوري پذيرا باشيد . اي ملت جان بركف اميدوارم كه برگزاري نماز جمعه و جماعات و نماز شب و دعاهاي كميل و توسل و ندبه و فرج امام زمان (عج) و ديگر امور مذهبي را ترك ننمائيد . در دعاهاي خود رزمندگان جبهه حق را از ياد نبريد پيروزي آنها را از خدا خواسته و از خدا بخواهيد تا طول عمر رهبر عزيزمان را افزايش دهد . با تمام نيرو به كمك نهادها و ارگانهاي انقلابي و انجمنهاي اسلامي بپردازيد و تا ميتوانيد در جبهه هاي جنگ حق عليه باطل شركت جوئيد و پشت جبهه ها را از هر نظر مادي و بويژه معنوي تقويت كنيد اي همه آنهايي كه در قيد حيات ميباشيد آگاه باشيد كه مسئوليتي بس عظيم بر دوش شما نهفته ميباشد و آن حراست و پاسداري از حرمت خون دهها هزار شهيدي است كه با نداي الله اكبر به خاك و خون غلطيده اند اگر بر اثر سستي و غفلت كه كوچكترين انحرافي در اين انقلاب رخ دهد و به اين نهضت لطمه اي بخورد و خداي ناكرده از خط اصيل اسلام خارج گردد در روز محشر قطره قطره خون شهيدان شما را باز خواست خواهد نمود بعنوان كوچكترين و حقيرترين برادر شما ملتمسانه ميخواهم با تمسك به حبل الله و آشنايي عميق به اسلام و قرآن و وحدت و يكپارچگي و مهر و محبت را در ميان خويش بر قرار نماييد . و هميشه مطيع و دنباله روي امام عزيزمان بوده و در هيچ زماني او را تنها نگذاريد كه اوج و عظمت اين انقلاب اسلامي از خدا پرستي و فتواي او ميباشد اين را هم بگويم كه حركت انسان ملهم از نيازهاي او ميباشد كه مبناي جهتي كه براي خويش انتخاب كرده شكل مي گيرد آنكس كه نيايش قرب به الله گشت جهت الهي پيش مي گيرد و به راهي قدم مي گذارد كه بيگانه در آن نيست تا چه رسد كه به رابطه انسان با خدا لطمه اي وارد آورد . پيوسته دلم دم از رضاي تو زند                                           جان در تن من نفس براي تو زند گر بر سر خاك من گياهي رويد                                            آن هر ورقش به وي وفاي تو زند  
اي پدر و مادر عزيزم ميدانم كه فرزند خوبي براي شما نبودم و اين شما بوديد كه با خوبيهاي خود مرا شرمنده كرديد و اميدوارم مانند دفعات پيش به من خوبي نموده و مرا حلال نمائيد اي پدر و مادر گرامي من امانتي بودم از طرف خدا در نزد شما كه اين امانت را شما با شهادتم به او باز گردانيديد و من براي اينكه وظيفه خود را نسبت به الله و قرآن و ملت ايران و شما ادا نمايم به جبهه هاي جنگ حق عليه باطل آمدم . و الله و پيروزي را هدف خود و شهادت را آرزوي خود دانستم و انشاء الله خدا اين خون مختصري كه در راه او بر زمين كربلاي ايران ريخته شد را قبول خواهد كرد . اي پدر و مادرم اميدوارم در شهادت من گريه و زاري نكرده و از كسي تسليت نپذيريد و در تشييع جنازه من به مردم شيريني و شربت داده و جشن بگيريد دوباره ميگويم در شهادت من گريه نكنيد زيرا من لياقت اين ناله را نداشته و با ناله شما دشمن شاد ميگردد از شما بدليل اينكه هيچگاه نتوانسته ام ذره اي از محبتهايتان را جبران كنم عذر ميخواهم و طلب بخشايش ميكنم و اميدوارم مانند گذشته در تعليم و تربيت برادر و خواهرانم كوشا بوده و اي مادر زينب وار عمل كنيد . ديگر اينكه بمدت يكماه روزه قرضي دارم برايم مي گيريد و يك ختم قرآن در ماه رمضان برايم بگذاريد و شما اي برادرانم در انجام امور مذهبي و كارهاي پشت جبهه فعال باشيد و علوم اسلامي را دقيقاً فرا گيريد و با خدا ارتباط برقرار كنيد و آرزوي موفقيت نيز برايتان دارم و اي خواهران من شما با حجاب خود كه از خون من با ارزشتر است دشمن را نااميدتر كنيد و در امور زندگي زينب وار عمل نمائيد براي شما نيز آرزوي موفقيت دارم بار ديگر روي سخنم با شما اي ملت مبارز است كه مي توانيد با قلم خود خون شهيدان را پرثمرتر نماييد و با صبر خود ضربه هولناكي بر پيكر فرسوده دشمن وارد آوريد . پيكر من را در گلزار شهدا در كنار اين به خون خفتگان به خاك بسپاريد تا بلكه آنها مرا نزد خدا شفاعت نمايند و چون از تمام آنها بي ارزشتر و كوچكترم مرا زير پاي تمام شهدا خاك نمائيد زيرا لياقت مكان ديگري از گلزار شهدا ندارم روي سنگ من ناكام ننويسيد زيرا من به بالاترين كامها رسيدم و بالاترين وبهترين نعمت خدا يعني شهادت نصيب من شد اين شعر را روي قبرم بنويسيد.

آنكس كه تو را شناخت جان را چه كند                                   فرزند و عيال و خانمان را چه كند

 خدايا خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار از عمر ما بكاه و بر عمر او بيفزا . خدايا خدايا تو را بجان زهرا رزمندگان ما را پيروزشان بگردان .   

برچسب ها:
1 2 3 4 5 نسخه قابل چاپ
نوشته شده در تاریخ 1393/11/4 توسط رضا نیک زاد

درود بر امام امت، نایب بر حق امام زمان (عج) حضرت امام خمینی كه هرچه داریم از وجود با بركت ایشان است كه اسلام و امت اسلامی را بعد از هزاروچهارصدسال دوباره زنده نمود. قدر امام را بدانید و خالصانه پیروش باشید "درود بر امام امت، نایب بر حق امام زمان (عج) حضرت امام خمینی كه هرچه داریم از وجود با بركت ایشان است كه اسلام و امت اسلامی را بعد از هزاروچهارصدسال دوباره زنده نمود. قدر امام را بدانید و خالصانه پیروش باشید، انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی امانت الهی هستند وظیفة همه ما پاسداری از انقلاب و دستاوردهای آن است. صلاح دنیا و آخرت ما در پیروی از ولایت فقیه می باشد.فعالانه در مسائل انقلاب و اجتماع شركت نمایید. حضور گسترده و آگاهانة مردم ضامن انقلاب و اصول آن است. در نماز جمعه شركت كنید و شعائراسلام را زنده تر كنید".برچسب ها:
1 2 3 4 5 نسخه قابل چاپ
نوشته شده در تاریخ 1393/11/4 توسط رضا نیک زاد
از برادران و خواهران می خواهم كه این نهضت را حفظ كنید و در راه صدور آن از هیچ كوششی دریغ نكنید و مگذارید بار دیگر دست جنایتكاران شرق و غرب در شما مسلط گردد و خونهای هزاران شهید از دست برود. از برادران و خواهران می خواهم كه این نهضت را حفظ كنید و در راه صدور آن از هیچ كوششی دریغ نكنید و مگذارید بار دیگر دست جنایتكاران شرق و غرب در شما مسلط گردد و خونهای هزاران شهید از دست برود. در نمازهای جماعت و جمعه با جدیت شركت كنید. با وحدت و اطاعت از مقام رهبری و پیروی از دستورات اسلام و پاسداری جدی از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن توطئه های استكبار را خنثی و نقش بر آب كنید.

برچسب ها:
1 2 3 4 5 نسخه قابل چاپ
نوشته شده در تاریخ 1393/11/1 توسط رضا نیک زاد
فرازی از زندگی شهید یارعلی غلامی؛
چه زیباست در راه خدا خالصانه قدم بر داشتن و به درجه ی والای انسانیت رسیدن...بدانید که تا شما این چنین در راه خدا و در خط امام حرکت می کنید شکست نخواهید خورد.

 در خانواده ای مذهبی در روستای انوج الیگودرز به دنیا آمد یارعلی غلامی به جایی رسیده بود که مصداق این شعرگردید«رسد آدمی به جایی که به جز خدا نبیند»زیرا وقتی که عازم جبهه شدگفت: به جایی می روم که دلم آن جاست و به آن جا انس دارم آن جا را مانند خانه ی خو د می دانم.

بارها گفته بود:اگر سعادت شهادت نصیب من گردید در فراق من گریه سرندهید و افتخار کنید که یکی از فرزندان خود را در اسلام و قرآن هدیه داده اید...

از سال 59 عازم جبهه شده بود ودر عملیات های زیادی چون بیت المقدس ، رمضان و...حضور داشتند.

 سرانجام در 63/02/18 به شهادت رسید و پیکر مطهرش در گلزار شهدا الیگودرز به خاک سپرده شد روح و یادش گرامی باد.

شهید یارعلی غلامی

شهید یارعلی غلامی

 فرازی از مناجات نامه شهید یارعلی غلامی:

سلام بر ای روح خدا و سلام بر شما عزیزان که درس شهادت رادر دانشگاه کربلا آمو ختید و بی پروا همچون کبوترهای آزادی از دشت های خون و آتش با فریاد الله اکبر به سوی معشوق پرکشیدید و در نور بهار سبز شهادت بر بال های ابر نشسته و از این دیار به کبریا شتاف

برچسب ها:
1 2 3 4 5 نسخه قابل چاپ
نوشته شده در تاریخ 1393/11/1 توسط رضا نیک زاد

برگی از زندگی نامه شهید علی یار دارابی
حماسه آفرین دشت جنون و دلدادگی، دانش آموز بسیجی، شهید علی یار دارابی در خانواده ای با ایمان و زحمتکش در روستایی دور افتاده از توابع شهرستان خرم آباد پا به عرصه گیتی نهاد. تحت نظارت والدینی با تقوی و ساده تربیت صحیح اسلامی را فراگرفت.

 بسیجی دلاور، دانش آموز شهید، اکبر درخشان آئینه روشن شکوه ایثار، در خانواده ای انقلابی و مومن در شهرستان خرم آباد دیده به جهان گشود. تحت سرپرستی پدری مومن و زحمتکش و مادر یبا تقوی و فداکار تربیت صحیح اسلامی را فراگرفت.

این شهید والامقام دانش آموزی ساعی و کوشا بود، که با اخلاق و رفتار نیک و پسندیده اش الگوئی تمام عیار برای هم سالان و دیگر دانش آموزان به شمار می رفت، در ارتباط با والدین بزرگوار خود جوانی مهربان، قدر شناس و مطیع و خاضع بود.

اوقات فراغت خود را به فعالیت در پایگاه مقاومت بسیج و تمرینات ورزشی اختصاص داده بود و در رشته های چون کشتی، ورزش باستانی، موتور سواری و بکس پیشرفت های قابل ملاحظه ای را کسب کرده بود.

در انجام عبادات و فرایض دینی اهمیت می داد و عاشقانه در ایام سوگواری تاسوعا و عاشورای آقا امام حسین(ع) شرکت می کرد و جان پاکش در همین مجالس بود که با فرهنگ شهادت و ایثار آشنا می گردید؛ به انفاق در راه خدا و کمک به زیر دستان علاقه داشت و دیگران را به انجام این امر خیر تشویق می نمود.

با شروع جنگ تحمیلی، عاشقانه به ندای حسین زمان حضرت امام خمینی(ره) لبیک گفت و مشتاق و بیقرار همراه با رزمندگان سپاه اسلام راهی جبهه های نبرد حق علیه باطل گردید و مدت مدیدی را دلاورانه در شهر لاله های خونین، خرمشهر قهرمان به دفاع از دین و میهن خویش پرداخت و سرانجام در سن 18 سالگی خونین چهره و سربلند به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

 

شهید اکبر درخشان

تاریخ تولد: 10 اسفند 1343 خرم آباد

تاریخ شهات: 20 اردیبهشت 1361 خرمشهر

 

 فرازی از وصیت نامه شهید اکبر درخشانی :

اینجانب برای ادای دین خویش در برابر خدای بزرگ و با آگاهی کامل به جبهه آمدم.

پدر و مادر عزیزم اگر خداوند شهادت را نصیبم فرمود مرا حلال کنید و غمگین نباشید، و این معامله را به خدای رحمان واگذارید. پدر عزیزم شما برای تربیت من خیلی رنج کشیدی، بنده به تو افتخار می کنم.

از همه ملت ایثارگر و شجاع ایران و همه خواهران و برادران مسلمان تقاضا دارم راه شهیدان را ادامه دهند و پشتیبان انقلاب باشند

برچسب ها:
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
آرشیو مطالب
نظرسنجی
نظر شما از قالب ومطالب وبلاگ شهدا شرمنده ایم چیست؟پیوند ها
صبح
وصیت نامه شهدا
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
... وصیت شهدا .. تاریخ روز ...
روزشمار فاطمیه ... ...

قالب وبلاگ | ابزار پیام نگار
پیج رنک گوگل href="http://samentheme.ir/" target="_blank">ثامن تم؛مرجع قالب وابزار رایگان مذهبی
تماس با مدیر
ذکر روزهای هفته
دعای فرج جنگ دفاع مقدس پخش زنده حرم ساعت فلش مذهبی
پیج رنک گوگل انقلاب اسلامی
وضعیت یاهو مذهبی حدیث موضوعی
روزشمار محرم عاشورا
دعای فرج آیه قرآن تصادفی دانشنامه عاشورا مهدویت امام زمان (عج)
زیارت عاشورا
ذکر کاشف الکرب
روزشمار غدیر http://s2.picofile.com/d/c3d2fb0b-2f9e-4ed2-b681-11fab264b852/Mojtaba
حب العباس :: کرامات حضرت ابوالفضل
g=fa">
پایگاه|مذهبی نوحه تصاویر محرم
شهدا شرمنده ایم....
شهدا
کلام نور
وصیت نامه شهدا
خاطرات شهدا
Create your flash banner free online
زیارت عاشورا
 • کد نمایش افراد آنلاین
 • وصیت شهدا
  خادم
  ”خادم

  ک

  ابزار وبمستر

  ابزار وبلاگ

  ابزار وبمستر

  /

  پشتیبانی

  ////

  شهدا شرمنده ایم...

  //
  .
  ......
  
  ........ ...

  ...شهدا شرمنده ایم

  آمار وبلاگ
  بازديد امروز : 1
  افراد آنلاين : 1
  بازديد ديروز : 1
  بازديد ماه : 61
  بازديد سال : 2391
  کل بازديدها : 12128
  مجموع اعضا : 2
  تعداد مطالب : 262
  تعداد نظرات : 6